Karate: 16 Trboveljčanov osvojilo 14 medalj na 3. pokalni tekmi Karate Zveze Slovenije

600

V soboto, 18. septembra, je Karate Zveza Slovenije, v sodelovanju s tehničnim organizatorjem Karate klubom Šenčur, organizirala letošnjo 3. Pokalno tekmo za vse starostne kategorije. Za Karate klub Trbovlje so v Stražišču pri Kranju nastopili Eva Kolander, Anja Laharnar, Urša in Barbara Haberl, Nik Mrgole, Enej Drnovšek, Daniel Haralovič, Lan Vozel, Ažbe Gorjup, Jure Krajnc, Mark Robek, Aljaž Hvala, Denis Šehič, Kenan Isakovič ter Marko in Uroš Markuljevič. Vodila sta jih trenerja Miha Kovačič in Edin Salkič.

Naši tekmovalci niso razočarali, saj so osvojili kar 14 medalj, od tega 3 zlate, 4 srebrne in 7 bronastih. Zlate medalje so osvojili Urša Haberl pri članicah do 55 kilogramov ter dvojčka Markuljevič, Marko v kategoriji mladincev do 76 kilogramov in Uroš nad 76 kilogramov. Na drugo stopničko zmagovalnega odra so stopili Barbara Haberl pri članicah do 55 kilogramov, Aljaž Hvala pri kadetih do 63 kilogramov ter mladinca Denis Šehič do 61 kilogramov in Kenan Isakovič do 68 kilogramov. Za bronaste medalje so poskrbeli Anja Laharnar v katah pri članicah, Nik Mrgole pri dečkih do 45 kilogramov, Enej Drnovšek pri mlajših kadetih do 45 kilogramov, Daniel Haralovič pri mlajših kadetih do 55 kilogramov, Eva Kolander pri kadetinjah do 54 kilogramov ter kadeta Ažbe Gorjup do 57 kilogramov in Jure Krajnc do 63 kilogramov.