Karate: Urša Haberl in Almin Salkić na turnirju svetovne karate zveze v Španiji

527

Od petka do nedelje je v Pamploni v Španiji potekal turnir svetovne karate zveze, Series A, kjer se je pomerilo 858 članov in članic iz 64 držav sveta. Med osmimi slovenskimi tekmovalci sta bila tudi dva člana našega kluba, in sicer Urša Haberl in Almin Salkić.

Urša Haberl se je pomerila v športnih borbah do 50 kilogramov in v prvem krogu premagala Ukrajinko Vasylenko 3:0 ter nato v drugem izgubila proti Španki Pinilla Sanchez 4:1. Ko je že kazalo, da se bo Španka uvrstila v finale je v zadnji borbi, v polfinalu, izgubila proti Francozinji 5:4. S tem je možnost nastopa Urše v repasažu splaval po vodi. Almin Salkić je nastopil v katah, kjer je s kato Gojushiho Sho končal svoje nastope v Španiji, saj se mu ni uspelo uvrstiti v naslednji krog. Z izvedbo kate ni bil najbolj zadovoljen in verjamemo, da bodo pravi občutki vrnili že na naslednjem tekmovanju. Dober teden nazaj je Almin nastopil na prestižnem turnirju »Paris Open«, ki je zbral 464 članov in članic iz 52 držav sveta, in osvojil deveto med 66 kataši. Almin se je pred leti preselil v Švico, kjer dela in nadaljuje s treniranjem karateja, na kar smo v Karate klubu Trbovlje zelo ponosni in veseli.